سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

بعد از اغتشاشات روزهای پس از انتخابات افراد زیادی از رای دهندگان به آقای موسوی را دیده ام که نظرشان از ایشان برگشته . دلایل تغییر نظر این افراد خیلی برایم جالب و بعضا آموزنده بود که فکر کنم برای شما هم جالب باشد . به علت زیاد بودن مطالب بدون مقدمه به اصل مطلب بپردازیم .

مثلا یکی از کسبه ی خیابان ملاصدرا می گفت :

" من به موسوی رای دادم چون بین این 4 کاندیداها بیشتر از همه برای عمل به قانون حرص و جوش میزد و دیدم که روح قانون مداری در این مرد بیشتر از بقیه هست . کسی هم که قانون مدار باشه ، نه خیانت می کنه ، نه دروغ میگه ، نه افراط و تفریط می کنه . اما متاسفانه آقای موسوی بعد از انتخابات دقیقا خلاف آنچه را که گفته بود عمل کرد . این چه معنی داره که حالا اگر هم اعتراض داریم بچه هامون رو بکشونیم به خیابون ؟ جالبه که من در سایت کلمه ( سایت خبررسانی ستاد اقای موسوی ) دیدم که ایشون اول مردم رو به ریختن توی خیابان ها دعوت میکنه و تازه چند روز بعدش برای شورای نگهبان اعتراضیه می نویسه ! این چه معنی داره ؟ چرا شما که شعار قانون مداری در مناظره ها می دادی ، اما حالا قبل از هر اقدام قانونی برای پیگیری اعتراضها میری سراغ پله ی آخر و مردم رو در خیابان به جان هم میندازی ؟ "

یکی از خانم های همسایه مان می گفت :

" بدون تعارف بگم اینکه من به اقای موسوی رای دادم چون جوان های ستادش می گفتند " با موسوی بی روسری " . شبهای انتخابات هم هرکاری دوست داشتیم در ستارخان کردیم و کسی هم کاری به کارمان نداشت . اما امنیت برای من مهمتر از آزادیه ! اون شبهایی که هوادارهای اقای موسوی میریختن توی خایابون و با پلیس درگیر می شدن ، چندتا از بچه های فامیلمون به شدت مجروح شدن . آخه این درسته ؟ گرهی که با دست باز میشه رو با دندون باز کنیم ؟ همین دوتا آقای دستغیب که نماینده ی مجلس هستن مخالف اقای احمدی نژادن دیگه ! اگر واقعا تقلب شده باشه و قرار باشه 200 تا نماینده ی مجلس همه بفهمن و چیزی نگن که خیلی خنده داره ! بالاخره چندتا نماینده ی مجلس طرفدار اقای موسوی هم هستن که ساکت نمی مونن و مردم رو مطلع می کنن . چرا تاحالا هیچ نماینده ی مجلسی اعتراض نکرده ؟ چرا هیچکدومشون رفتارهای اقای موسوی رو تایید نکردن ؟ "

یکی از بچه های مسجد محلمان که استثنائا طرفدار اقای موسوی از آب در آمده بود می گفت :

" فکر نمی کردم اقای موسوی بعد از خطبه های نماز جمعه رهبری ، مردم رو تحریک کنه و علنا با صحبت های رهبری مخالفت کنه ! اتفاقا اقای موسوی در تبلیغاتش عکسهای زیادی از خودش و امام و حتی درکناراقای خامنه ای چاپ کرده بود و در صحبتهاش هم مدام خودش رو پیرو خط امام و ولایت فقیه نشون میداد . اون عکسها و این حرفها و بیانیه های تحریک کننده اصلا با هم جور در نمیاد ! اینم یه جور دروغگوییه دیگه ! مگر دروغ شاخ و دم داره ؟ اول میاد خودش رو مطیع ولایت فقیه جا میزنه و بعد عملا میزنه زیرش ؟ ..."

یکی از آقایان فامیلمان که ید طولانی در کتب تاریخی دارد می گفت :

" من با مساله هلوکاست اقای احمدی نژاد مخالف بودم و هستم و بیشتر هم بخاطر همین به اقای موسوی رای دادم . البته نه به این علت که حرف اقای احمدی نژاد را درباره هلوکاست قبول ندارم بلکه بیان این صحبتها رو به نفع مصالح کشور نمی دونم و معتقدم که اینکارها باعث میشه ما برای خودمون دشمن تراشی کنیم . یا مثلا بعضی سخنرانی های خارجی اقای احمدی نژاد رو قبول ندارم چون باعث میشد خارجی ها به رییس جمهور ما توهین و بی احترامی کنن و این سابقه نداشت . اقای موسوی هم دقیقا نظر بنده رو مطرح کرد . اما متاسفانه اقای موسوی خودشان صحبتها و رفتارهای بسیاربدی پس از انتخابات داشتند که تاکنون ضررش برای مملکتمان خیلی بیشتر از آن صحبتهای آقای احمدی نژاد شده است . قبول شکست یک عرف سیاسی در هر کشوریست و معنی نمی دهد چون شکست خورده ایم بگوییم تقلب شده ! حالا اگر هم تقلب شده باشد چرا احساسات مردم را در خیابان تحریک کنیم ؟ چرا بستر را برای تروریست ها فراهم کنیم تا اموال عمومی را تخریب کنند و شهر را به آشوب بکشند ؟ مخابره این تصویرها به خارج بازتاب بسیار زشتی از ایران نشان داده که مسئولیت همه اینها به گردن اقای موسوی ست ! ... "

 

در این مدت بحث های زیادی با افراد زیادی داشته ام که مجال نقل آنها در اینجا میسر نیست .اما اگر بخواهم یک نتیجه ی مشترک از تمامی صحبت های مردم بگیرم این است که :

اگر حتی آقای موسوی راست بگوید و اگر فرض تقلب در انتخابات درست باشد و اگر تمامی حرف های آقای موسوی راست باشد ، اما روش ایشان اصلا روش درستی نیست و رفتارهایشان در حد و اندازه های یک رییس جمهور با کفایت وقانون مدار نیست و آقای موسوی با این کارها هم موجب ایجاد کینه در بین مردم و خانواده ها شده اند و هم باعث تضعیف آبروی ایران در دنیا .

 


نوشته شده در  جمعه 88/4/5ساعت  6:0 عصر  توسط مرفه با درد (حنیف) 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
خونه جدید
ویژه : رای اعتماد به کابینه دهم
یادداشت سوم انتخاباتی
چرا هواداران آقای موسوی از ایشان برگشته اند ؟
انتخابات بالاشهر شیراز
چرا به احمدی نژاد رای میدهم ؟
کاریکاتور سیاست در ماه ربیع
غزه 4- هجدهمین روز مقاومت
غزه 3 - خط قرمز نظام در قبال غزه !!؟؟
غزه 1 - مطالبه ای جهاد را تبلیغ کنیم
اشراف عارف مسلک
بمب گذاری شیراز و ابهامی بزرگ
احوالپرسی خدا
دیگر برایت نامه نمی نویسم
در حواشی اعتکاف 87
[همه عناوین(36)]