سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

بعد از اغتشاشات روزهای پس از انتخابات افراد زیادی از رای دهندگان به آقای موسوی را دیده ام که نظرشان از ایشان برگشته . دلایل تغییر نظر این افراد خیلی برایم جالب و بعضا آموزنده بود که فکر کنم برای شما هم جالب باشد . به علت زیاد بودن مطالب بدون مقدمه به اصل مطلب بپردازیم .

مثلا یکی از کسبه ی خیابان ملاصدرا می گفت :

" من به موسوی رای دادم چون بین این 4 کاندیداها بیشتر از همه برای عمل به قانون حرص و جوش میزد و دیدم که روح قانون مداری در این مرد بیشتر از بقیه هست . کسی هم که قانون مدار باشه ، نه خیانت می کنه ، نه دروغ میگه ، نه افراط و تفریط می کنه . اما متاسفانه آقای موسوی بعد از انتخابات دقیقا خلاف آنچه را که گفته بود عمل کرد . این چه معنی داره که حالا اگر هم اعتراض داریم بچه هامون رو بکشونیم به خیابون ؟ جالبه که من در سایت کلمه ( سایت خبررسانی ستاد اقای موسوی ) دیدم که ایشون اول مردم رو به ریختن توی خیابان ها دعوت میکنه و تازه چند روز بعدش برای شورای نگهبان اعتراضیه می نویسه ! این چه معنی داره ؟ چرا شما که شعار قانون مداری در مناظره ها می دادی ، اما حالا قبل از هر اقدام قانونی برای پیگیری اعتراضها میری سراغ پله ی آخر و مردم رو در خیابان به جان هم میندازی ؟ "

یکی از خانم های همسایه مان می گفت :

" بدون تعارف بگم اینکه من به اقای موسوی رای دادم چون جوان های ستادش می گفتند " با موسوی بی روسری " . شبهای انتخابات هم هرکاری دوست داشتیم در ستارخان کردیم و کسی هم کاری به کارمان نداشت . اما امنیت برای من مهمتر از آزادیه ! اون شبهایی که هوادارهای اقای موسوی میریختن توی خایابون و با پلیس درگیر می شدن ، چندتا از بچه های فامیلمون به شدت مجروح شدن . آخه این درسته ؟ گرهی که با دست باز میشه رو با دندون باز کنیم ؟ همین دوتا آقای دستغیب که نماینده ی مجلس هستن مخالف اقای احمدی نژادن دیگه ! اگر واقعا تقلب شده باشه و قرار باشه 200 تا نماینده ی مجلس همه بفهمن و چیزی نگن که خیلی خنده داره ! بالاخره چندتا نماینده ی مجلس طرفدار اقای موسوی هم هستن که ساکت نمی مونن و مردم رو مطلع می کنن . چرا تاحالا هیچ نماینده ی مجلسی اعتراض نکرده ؟ چرا هیچکدومشون رفتارهای اقای موسوی رو تایید نکردن ؟ "

یکی از بچه های مسجد محلمان که استثنائا طرفدار اقای موسوی از آب در آمده بود می گفت :

" فکر نمی کردم اقای موسوی بعد از خطبه های نماز جمعه رهبری ، مردم رو تحریک کنه و علنا با صحبت های رهبری مخالفت کنه ! اتفاقا اقای موسوی در تبلیغاتش عکسهای زیادی از خودش و امام و حتی درکناراقای خامنه ای چاپ کرده بود و در صحبتهاش هم مدام خودش رو پیرو خط امام و ولایت فقیه نشون میداد . اون عکسها و این حرفها و بیانیه های تحریک کننده اصلا با هم جور در نمیاد ! اینم یه جور دروغگوییه دیگه ! مگر دروغ شاخ و دم داره ؟ اول میاد خودش رو مطیع ولایت فقیه جا میزنه و بعد عملا میزنه زیرش ؟ ..."

یکی از آقایان فامیلمان که ید طولانی در کتب تاریخی دارد می گفت :

" من با مساله هلوکاست اقای احمدی نژاد مخالف بودم و هستم و بیشتر هم بخاطر همین به اقای موسوی رای دادم . البته نه به این علت که حرف اقای احمدی نژاد را درباره هلوکاست قبول ندارم بلکه بیان این صحبتها رو به نفع مصالح کشور نمی دونم و معتقدم که اینکارها باعث میشه ما برای خودمون دشمن تراشی کنیم . یا مثلا بعضی سخنرانی های خارجی اقای احمدی نژاد رو قبول ندارم چون باعث میشد خارجی ها به رییس جمهور ما توهین و بی احترامی کنن و این سابقه نداشت . اقای موسوی هم دقیقا نظر بنده رو مطرح کرد . اما متاسفانه اقای موسوی خودشان صحبتها و رفتارهای بسیاربدی پس از انتخابات داشتند که تاکنون ضررش برای مملکتمان خیلی بیشتر از آن صحبتهای آقای احمدی نژاد شده است . قبول شکست یک عرف سیاسی در هر کشوریست و معنی نمی دهد چون شکست خورده ایم بگوییم تقلب شده ! حالا اگر هم تقلب شده باشد چرا احساسات مردم را در خیابان تحریک کنیم ؟ چرا بستر را برای تروریست ها فراهم کنیم تا اموال عمومی را تخریب کنند و شهر را به آشوب بکشند ؟ مخابره این تصویرها به خارج بازتاب بسیار زشتی از ایران نشان داده که مسئولیت همه اینها به گردن اقای موسوی ست ! ... "

 

در این مدت بحث های زیادی با افراد زیادی داشته ام که مجال نقل آنها در اینجا میسر نیست .اما اگر بخواهم یک نتیجه ی مشترک از تمامی صحبت های مردم بگیرم این است که :

اگر حتی آقای موسوی راست بگوید و اگر فرض تقلب در انتخابات درست باشد و اگر تمامی حرف های آقای موسوی راست باشد ، اما روش ایشان اصلا روش درستی نیست و رفتارهایشان در حد و اندازه های یک رییس جمهور با کفایت وقانون مدار نیست و آقای موسوی با این کارها هم موجب ایجاد کینه در بین مردم و خانواده ها شده اند و هم باعث تضعیف آبروی ایران در دنیا .

 


نوشته شده در  جمعه 88/4/5ساعت  6:0 عصر  توسط مرفه با درد (حنیف) 
  نظرات دیگران()

الحمدلله روز جمعه رسید و ایام تبلیغات انتخابات تمام شد !
- ما یکی از اهالی خیابان ستارخان شیرازیم. جایی که در این ایام معروف شده بود به خیابان رقاص ها ! جایی که شبها از ساعت 10 تا نیمه شب گروه گروه به انجام حرکات موزون و غیر موزون می پرداختند . خدا نکند یک ماشین احمدی نژادی بخواهد از بین آنها برود به سمت خانه اش ! موجی از انواع فحاشی ها و فلان و فلان ...

- امروز جمعه که برای رای دادن از خانه زدیم بیرون مجبور شدیم 3 حوزه انتخابی را پشت سر بگذاریم تا بالاخره برسیم به یک مدرسه نامعروف در کوچه پس کوچه های شاه قیس که کمتر از قبلی ها شلوغ بود . استقبال واقعا بی سابقه ست . حتی آرای خاموشی که در ده سال گذشته رای نداده بودند به صحنه آمده اند تا اشتباه 4 سال گذشته شان را جبران کنند ! چهره های زیادی در بین صفوف دیده می شدند که انگار می خواهند بعد از رای رابراه بروند به پارتی !
- چهار مسجد در محدوده ی خیابان ستارخان است . مسجد علوی ، شهید دستغیب ، شاه قیس و تلخدشت. جالب است که اکثرقریب به اتفاق اهالی هرچهار مسجد نظری جز به آقای احمدی نژاد ندارند .
- در راه برگشت سر راه جهت خرید سری به سوپری زدم . کارگر سوپری می گفت چرا به احمدی نژاد رای ندهم ؟ من بچه ی روستا هستم و چند سال پیش روی سرم اب می گذاشتم و تا خانه می بردم . الان هم آب داریم هم تلفن هم گاز و هم راه اسفالت . او برای ما چکار نکرده است ؟ گفت تمامی اهالی روستا احمدی نژاد اند ...

- این انتخابات نبردی ست بین فقر و غنا و نبردی بین ترس و شجاعت و نبردی بین دین و نفاق . یکی بخاطر شجاعتش به میدان آمده ، یکی به خاطر ترسش ، یکی به خاطر دینش و یکی به خاطر نفاقش ، یکی به خاطر فقرش و یکی به خاطر ثروتش . اما مثل منی که جزء اغنیا جامعه ست چرا به صحنه آمده ؟
چون برایم مهم است که زمانی معمار انقلابمان گفت : یک تار موی این کوخ نشینان را به صدها تن از کاخ نشینان نمی دهم . و گفت : صاحبان اصلی انقلاب همین کوخ نشینان اند . چون برایم مهم است که بعد از 4 سال کوخ نشینان ایرانم به چه کسی رای می دهند و از چه کسی راضی اند . چون برایم مهم است که رقاص های بالاشهر شیراز برای رای نیاوردن چه کسی به صحنه آمده اند . چون برایم مهم است که نتانیاهو و اوباما و اتحادیه اروپا آرزوی رای نیاوردن چه کسی را می کنند . چون برایم مهم است که تمامی باند مافیایی قدرت و ثروت ایران برای رای نیاوردن چه کسی به صحنه آمده است . چون برایم مهم است که چه کسی بالاخره توانست حق هسته ای ایران را از موضع قدرت و نه ذلالت از مستکبرین بگیرد . چون برایم مهم است که اکثر نمازگزاران مساجد شهرمان به چه کسی می خواهند رای بدهند ...

نوشته شده در  جمعه 88/3/22ساعت  5:11 عصر  توسط مرفه با درد (حنیف) 
  نظرات دیگران()

سلام .
این مطلب رو بخاطر دعوت دایی امید (وبلاگ عطر سیب ) می زنم .
چرا کاندیدای من احمدی نژاده ؟

به شرطی به این سوال جواب میدم که اینو هم بدونید که :
1- خیلی به دکتر انتقاد داریم چون شایسته سالاریی که ازش توقع می رفت رو نتونست یا نخواست اجرا کنه . خیلی از مدیران ارشد دولتی روی باند و باند بازی و سفارش فلان امام جمعه و فلان ... سر کار اومدن . نمونش همین استاندار و فرماندار فارس و شیراز .
2- خیلی به دکتر انتقاد داریم چون در عرصه  مدیریت مسایل اقتصادی خوب عمل نکرد و همین باعث شد تا مدتی طولانی تورم به عنوان یک مساله جدی مملکت در این دولت مطرح بشه و بالاخره رهبری هم مجبور بشه نسبت به مهار تورم تذکر بده !

3- خیلی به دکتر انتقاد داریم چون در سیاست های بانک مرکزی خیلی بد عمل کرد . بحثش تخصصیه و حوصله تلیت کردن مختون رو ندارم .
4- خیلی به دکتر انتقاد داریم چون نتونست اون کابینه ی 70 میلیونی رو که وعده اش رو داده بود و خیلی شعارش رو می داد محقق کنه . عملا میزان مشارک مردم و مخصوصا نخبه ها و دلسوزان انقلاب در عرصه نقد و پیشنهاد برنامه های دولت بسیار ضعیف و در حد همان دولت های قبل باقی ماند !

5- خیلی به دکتر انتقاد داریم چون با کله شق بازی نسبت به آوردن آقای کردان به کابینه سوتی بزرگی داد که هیچ وقت از حافظه دوست و دشمنش پاک نخواهد شد .

 

حالا چرا من به احمدی نژاد رای می دم ؟

1- چون بعد از تجربه ی دولت های هاشمی و خاتمی ، اولین مردی ست که هم خودش سالم است و هم خانواده اش و هم تیم اطرافش . از همه لحاظ ...
2- چون بعد از تجربه ی دولت های قبل اولین مردی است که جرات کرد توپ را به زمین دشمن بیاندازد و بجای دفاع ذلیلانه از حقوق ملت ایران ، نبردی عزت مندانه و دلیرانه برای احقاق حقوق تمامی ملت های مسلمان و مستضعف به عمل آورد .
3- چون مثل میرحسین و کروبی و خاتمی و رضایی ، مهره ی هاشمی نیست .
4- چون تنها رییس جمهوری ست که بقول پرفسور مولانا : خود یک رسانه است .
5- چون برای سعادت ایران جون می کند .
6- چون مبتکر سفرهای استانی کابینه است . کاری که بارها رهبری از آن تمجید کرد .
7- چون صد برابر دولت خاتمی برای استان فارس کار کرد و حتی پروژه های به تعطیل کشانده شده از میراث خاتمی را احیا کرد .
8- چون محمد رضا دستغیب نمایند ی شیراز (فرزند سید علی اصغر )، یکی از مخالفین جدی اوست . چقدر ابله بودند مذهبیونی که نفهمیدند جناب دستغیب برای از دست ندادن رای ، دشمنی خودش را با رییس جمهور مخفی می کند و به او رای دادند ! و چقدر جفا کردند مسئولین فلان هیئت بزرگ شیرازی که می دانستند دستغیب مخالف احمدی نژاد است و برای همین هم به مجلس می رود و آنرا از مردم مخفی کردند و روی منبر برایش رای خریدند ! راستی دستغیب برای شیراز چه کرد ؟!!
9- چون 4 وزیر مرد دارد که نمونه اش در دولت های قبل نبود . 1- وزیر بهداشت . 2- وزیر نیرو . 3- وزیر مسکن . 4- وزیر راه .

10- چون هرچه حداد عادل و لاریجانی و برخی اهالی مجلس و قالیباف و تمامی دار و دسته ی رفسنجانی و خاتمی و کروبی و رضایی و تابناکیها ! زدند تا چوب لای چرخ دولتش بگذارند و یا آنرا وسط راه از کار بیاندازند یا طبق سلیقه خود برانند ، نتوانستند که نتوانستند . بقول جوانان حامی دکتر : توپ تانک اهانت دیگر اثر ندارد .
11- چون مظلوم ترین رییس جمهور انقلاب بود و بقول رهبری در بیانات نوروز مشهد ، بیشترین بی انصافی ها و لجن پراکنی ها در حقش شد .   

12- چون به قول رهبری در جمع خبرگان خطاب به عده ای که سعی داشتند موفقیت هسته ای و موشکی را به نفع دولت های قبل مصادره کنند : اراده ی این دولت کارامد تر است .

 

من از آقای سید محمد انجوی نژاد نویسنده ی وبلاگ بازمانده ی تنها دعوت می کنم که بگویند چرا به کاندیدای مورد نظر خودشان رای می دهند ؟!
گرچه می دانم و می دانیم که هیچگاه این دعوت اجابت نخواهد شد .

والسلام


نوشته شده در  سه شنبه 88/3/5ساعت  11:54 عصر  توسط مرفه با درد (حنیف) 
  نظرات دیگران()

<      1   2   3   4   5   >>   >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ
خونه جدید
ویژه : رای اعتماد به کابینه دهم
یادداشت سوم انتخاباتی
چرا هواداران آقای موسوی از ایشان برگشته اند ؟
انتخابات بالاشهر شیراز
چرا به احمدی نژاد رای میدهم ؟
کاریکاتور سیاست در ماه ربیع
غزه 4- هجدهمین روز مقاومت
غزه 3 - خط قرمز نظام در قبال غزه !!؟؟
غزه 1 - مطالبه ای جهاد را تبلیغ کنیم
اشراف عارف مسلک
بمب گذاری شیراز و ابهامی بزرگ
احوالپرسی خدا
دیگر برایت نامه نمی نویسم
در حواشی اعتکاف 87
[همه عناوین(36)]